KORONA INVESTIN JOULUMUISTAMISET NUORTEN URHEILIJOIDEN TUKEMISEEN

Jaa

Haluamme kiittää kaikkia sidosryhmiämme kuluneesta vuodesta sekä onnistuneesta yhteistyöstä. Olemme päättäneet tänä vuonna lahjoittaa joulukortteihin sekä joulumuistamisiin tarkoitetut varat nuorten urheilun tukemiseksi.

Kohteeksi valikoitui Espoon Taitoluisteluklubin tulokasjoukkue Sunbeams, jossa tällä kaudella luistelee 25 ahkeraa ja innokasta muodostelmaluistelijaa. Joukkue harjoittelee monipuolisesti neljänä päivänä viikossa jäällä sekä oheisharjoitellen.

Pandemia-aikana harrastusten merkitys ja mahdollistaminen ovat olleet tärkeä voimavara monille nuorille, ja sillä on ollut myönteinen vaikutus lasten ja nuorten hyvinvointiin. Sunbeams käyttää lahjoituksen joukkueen toiminnan tukemiseksi kehittäen luistelijoita parhain mahdollisin tavoin leirien ja tehopäivien avulla unohtamatta ikimuistoisia joukkueiltoja, jossa yhteishenki joukkueen kesken kasvaa entisestään.

Toivotamme koko Sunbeamsin joukkueelle vaudikasta ja lupaavaa kautta.
(kuva IG: @sunbeams_etk)

Rauhaisaa joulun odotusta kaikille sekä menestyksekästä uutta vuotta!

-Korona Investin tiimi

Lue lisää

Pasi Nieminen Rastecin hallitukseen

Pasi Nieminen liittyy Rastecin hallituksen jäseneksi. Nieminen on toiminut Keslan toimitusjohtajana vuodesta 2024, ja hänellä on vahva, kansainvälinen kokemus teollisuudesta, sisälogistiikasta ja muutosjohtamisesta muun muassa Toyota Material Handling Europen palveluksessa.

Korona Invest irtautuu Innoflamesta

Sponsor Capitalista tulee Innoflamen uusi pääomistaja 26.08.2026 allekirjoitetulla yritysjärjestelyllä, jonka toteutuminen edellyttää kilpailu- ja kuluttajaviraston (KKV) hyväksynnän. Järjestely tukee Innoflamen seuraavaa kasvuvaihetta, jossa yhtiö vahvistaa asemaansa suomalaisen tuotemedian edelläkävijänä ja

Scroll to Top